Kā izvēlēties labu juristu. Padomi un ieteikumi
1.) Definējiet problēmu
Lai veiksmīgi izvēlētos juristu, kurš atrisinās Jūsu problēmu ir svarīgi saprast, kāda veida juridiskā palīdzība jums ir nepieciešama. Juristi specializējas dažādās jomās, piemēram, komerctiesībās, krimināltiesībās, ģimenes tiesībās, nekustamo īpašumu tiesībās utt. Definējot savas vajadzības, jūs varēsiet meklēt juristu ar specifiskām zināšanām un pieredzi attiecīgajā jomā.
2.) Pārbaudiet Kvalifikācijas un Sertifikātus
Pārliecinieties, ka jurists ir sertificēts un ir ieguvis nepieciešamo izglītību un kvalifikācijas. Latvijā juridisko kvalifikāciju nodrošina ļoti daudz izglītības iestādes, bet juridisko palīdzību sniedz gan jurista palīgi, gan sertificēti juristi. Šobrīd par Juristu var kļūt pabeidzot maģistra programmu un nokārtojot kvalifikācijas eksāmenu, kas apliecina, ka šāda līmeņa juristi tiešām sniegs kvalitatīvu juridisku palīdzību.
3. ) Pieredze un Specializācija
Izvēloties juristu, pievērsiet uzmanību viņa pieredzei un specializācijai. Jurists, kurš ir strādājis daudzus gadus un specializējies konkrētā jomā, visticamāk būs labāk sagatavots, lai risinātu jūsu jautājumus. Pajautājiet juristam par viņa iepriekšējo pieredzi līdzīgos gadījumos un par viņa sasniegumiem.
4.) Atsauksmes un Ieteikumi
Lai izvēlētos labu juristu, ir vērts apskatīt atsauksmes un ieteikumus no citiem klientiem. Tie var sniegt vērtīgu ieskatu par jurista darba kvalitāti un viņa attieksmi pret klientiem. Meklējiet atsauksmes internetā, juridisko firmu mājaslapās vai pajautājiet draugiem un ģimenes locekļiem par viņu pieredzi ar konkrētiem juristiem.
5. )Personīgā Ķīmija
Laba komunikācija un uzticēšanās starp jums un jūsu juristu ir būtiska veiksmīgai sadarbībai. Jums vajadzētu justies ērti, runājot ar juristu par saviem jautājumiem, un jums vajadzētu būt pārliecinātiem par viņa spējām aizstāvēt jūsu intereses. Personīgā ķīmija un uzticēšanās ir ļoti svarīga jebkura juridiska jautājuma risināšanai. Uzticība savam juristam ir galvenais, lai Jūsu jurists spētu pilnvērtīgi aizstāvēt Jūsu tiesības.
6.) Izmaksas un Honorāri
Pirms nolīgt juristu, noskaidrojiet, kādas būs pakalpojumu izmaksas. Daži juristi strādā uz stundas likmi, citi – par fiksētu honorāru vai par procentiem no lietas iznākuma. Ir svarīgi saprast, kā tiks aprēķinātas izmaksas un kādas būs jūsu finanšu saistības. Pārliecinieties, ka izmaksas ir skaidri norādītas līgumā vai ir pieejami cenrāži. Vienojieties par konkrēto summu, lai tās netiktu nesamērīgi palielinātas.
7.) Pieejamība
Pārliecinieties, ka jūsu izvēlētais jurists būs pieejams, kad jums būs nepieciešama palīdzība. Jautājiet par jurista pieejamību, komunikācijas metodēm un atbildes laikiem. Labam juristam jābūt pieejamam un gatavam sniegt atbalstu, kad tas ir nepieciešams.
Bērna saskarsmes tiesību noteikšanas kārtība
Nereti laulātajiem ir jautājums - kā tad man noteikt kārtību, ja otrs laulātais nepiekrīt? Ja otrs laulātais nepiekrīt manai izvēlētajai kārtībai, ko darīt? Atbilde ir vienkārša - ceļot prasību tiesā norādām tādu saskarsmes kārtību, kādu varam īstenot, kadu vēlamies un, kura ir bērna interesēs, lai saglabātu saikni ar otru vecāku, bet otram vecākam nepiekrītot, ir tiesības celt pretī prasību ar sevis izvēleto saskarsmes kārtību.
Tiesas gaitā tiek iegūts bāriņtiesas atzinums par to, kāda saskarsmes kārtība ir bērna interesēs un tiesā tas tiek vērtēts kā pierādījums, izlemjot, kādu saskarsmes kārtību noteikt.
Tiesa savu spriedumu balsta uz bērna interesēm un saskarames kārtību nosaka balstoties uz to.
Laulību šķiršana
Sveiki! Pievērsīsimies šodien lietai, kas daudziem pāriem joprojām rada jautājumus - kā juridiski šķirties pēc laulības beigām.
Laulības šķiršanas process var būt ļoti emocionāls un sarežģīts. Turklāt, ja nav skaidrības par to, kā šķiršanās notiks no juridiskā viedokļa, tas var radīt vēl lielākas problēmas un satraukumu. Tāpēc ir svarīgi saprast divus galvenos aspektus, kas ir iesaistīti šajā procesā - mantas sadalīšanu un bērnu aprūpi.
Mantas sadalīšana ir process, kurā abiem laulātajiem jāizlemj, kā sadalīt kopējo īpašumu, kas iegūts laulības laikā. Tas aptver visu, sākot no īpašumiem līdz pat naudas līdzekļiem. Lai gan daudzi pāri spēj vienoties par mantas sadalīšanu uz savstarpējas vienošanās pamata, tomēr, ja nepieciešams, to var sadalīt tiesas ceļā.
Otrais aspekts, kas jāņem vērā, ir bērnu aprūpe. Ja laulātiem ir bērni, kuri dzimuši laulībā, viņiem jāizlemj, kā bērnu aprūpe tiks organizēta pēc šķiršanās. Tas ietver jautājumus par kopīgu bērnu audzināšanu, dzīvesvietas izvēli un finansiāliem jautājumiem, kas saistīti ar bērnu aprūpi, piemēram, uzturlidzekļiem un bērna saskarsmes tiesībām.
Tas ir ļoti svarīgi saprast, ka ar laulibas sķiršanu bērnu aprūpe.nebeidzas un laulātajiem ir jāspēj rast risinājums bērna interesēs.
Jurists var palīdzēt atrast labāko risinājumu gan mantas sadalīšanai, gan bērnu aprūpes jautājumos, tā mazinot satraukumu un neziņu par procesu. Vienlaikus kvalificēts jurists palīdzēs izvairities no liekiem izdevumiem, sakarā ar nevajadzigām procesuālam darbībām, gan nezaudēt procesu nezināšanas dēļ.
Vienošanos par laulības šķiršanu var sagatavot jurists, advokāts vai notārs.